Canadian in Zamość

15 maja 2017r. w ramach cyklu spotkań „Obcokrajowiec w Zamościu” odbyło się spotkanie ‘Canadian in Zamość’. Naszym gościem był pan John Gliddon, lektor szkoły języków obcych  Bacalarus. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 4c i 6b oraz pani dyrektor Jolanta Goryczka. Nasz gość podzielił się informacjami na temat swojej ojczyzny. Pan Gliddon w prezentacji multimedialnej przedstawił uczestnikom spotkania wiele ciekawych informacji o swojej ojczyźnie, opowiedział o swoim wcześniejszym życiu w Kanadzie i obecnym w Polsce, a także o podobieństwach i różnicach kulturowych pomiędzy tymi krajami. W dalszej części spotkania odbył się Quiz o Polsce. Nasz gość całkiem dobrze poradził sobie z pytaniami w tym quizie udowadniając tym samym, że wie o naszym kraju już bardzo dużo. W ostatniej części spotkania pan Gliddon odpowiadał na pytania uczniów. Po spotkaniu nasz gość otrzymał podziękowania i drobny upominek. zdjęcia 

Foreigners in Zamość

 

W poniedziałek 21 listopada 2016r. w ramach programu ‘Foreigners in Zamość’ odbyło się spotkanie z obcokrajowcami mieszkającymi lub przebywającymi tymczasowo w Zamościu. Gośćmi trzeciego już spotkania byli wolontariusze z Włoch i Hiszpanii, Alberto Occhipinti i Sergio Fuentes Garcia. Uczniowie klas 4c i 6d mieli okazję obejrzeć bardzo ciekawe prezentacje multimedialne przygotowane przez naszych gości. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat krajów, z których przyjechali Alberto i Sergio. Uczniowie mieli również okazję poznać bliżej języki włoski i hiszpański, ucząc się kilku podstawowych zwrotów. Były rozmowy na temat piłki nożnej, zabytków, festiwali i typowych potraw. Nie obyło się również bez wspólnych zdjęć i popularnych selfies. ZDJĘCIA 

 

 

Englishman in Zamość

 

18 maja 2016r. w ramach programu „Obcokrajowcy w Zamościu” odbyło się spotkanie ‘Englishman in Zamość’. Naszym gościem był pan Steve Taylor, lektor szkoły języków obcych  Bacalarus. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 4 – 6 oraz pani dyrektor Jolanta Goryczka. Nasz gość podzielił się informacjami na temat krajów Wielkiej Brytanii. Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej uczestnicy spotkania rozmawiali między innymi o podobieństwach i różnicach kulturowych pomiędzy Polską i Wielką Brytanią. Pan Taylor opowiedział także o swoim wcześniejszym życiu w Anglii i obecnym w Polsce. W dalszej części spotkania Paulina Mazurek z klasy 6b przedstawiła prezentację multimedialną, a był nią krótki  Quiz o Polsce. Nasz gość całkiem dobrze poradził sobie z pytaniami w tym quizie udowadniając tym samym, że wie o naszym kraju już bardzo dużo. Pan Steve Taylor powiedział, że bardzo dobrze czuje się w naszym kraju, a życie tutaj jest o wiele wolniejsze i spokojniejsze niż na Wyspach Brytyjskich.  zdjęcia  

 

 

 

 

16 marca 2016r. w ramach programu Foreigners in Zamość  – „Obcokrajowcy w Zamościu” odbyło się spotkanie z wolontariuszkami – Igi Stefanovą z Bułgarii i Fani Wasabi z Hiszpanii. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 5b, 6a i 6b. Nasi goście przedstawili bardzo ciekawą prezentację multimedialną oraz dyskutowali w języku angielskim z naszymi uczniami na temat kultury swoich krajów. Następnie Wiktoria i Paulina Mazurek z klasy 6b przedstawiły prezentację multimedialną na temat polskiej kultury. Bardzo miłe spotkanie zakończyło się mini koncertem uczniów klasy 6b: Sebastian Boratyn zagrał na gitarze, Julia Młynarczyk na skrzypcach  a Kamila Mazurek zaśpiewała hymn Unii Europejskiej „Odę do radości”. Nie obyło się również bez wspólnych zdjęć i popularnych selfies. Spotkanie zostało przygotowane przez nauczycieli: Roberta Krukowskiego, Łukasza Bryknera i Renatę Kurzępę.  zdjęcia  

 

 

Skip to content