ROK SZKOLNY 2013/2014

 


 

 

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

 

Z okazji Waszego Święta – my, dziewczyny,

życzymy każdemu chłopcu:

– Dziewczyny – tylko tej najfajniejszej,
– Ciastek – tylko tych najsłodszych
– Samochodów – tylko tych najszybszych
– Zabaw – tylko najweselszych
– Przygód – tylko najciekawszych
… i butów – takich, co najlżejsze
w których wszędzie mógłbyś dotrzeć!

 

  

 Z okazji Dnia Chłopaka  dziewczyny z Samorządu Szkolnego zorganizowały wybory na Mistera klas IV – VI podczas dyskoteki szkolnej. Każda z klas wybrała jednego przedstawiciela do tego konkursu. Reprezentanci z klas brali udział  w następujących konkurencjach: Dżentelmen, Omnibus, Mistrz parkietu. Uczestników oceniało żeńskie jury w składzie: Ada Siulkowska, p. Anna Waśko, p. Barbara Korona.

 

Tytuł Mistera otrzymali:

Michał Pilip kl. IV b

Patryk Nosal kl. Va

Jarosław Derewiecki kl. VI a

 

Zwycięzcom GRATULUJEMY  

 

 


 

 

ŚLUBOWANIE  UCZNIÓW  

KLAS  I SZKOŁY PODSTAWOWEJ

 

Ślubowanie uczniów klas I-1

 21 października piękna uroczystość. 77 pierwszoklasistów złożyło ślubowanie, stając się w ten sposób pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Stefana Batorego w Zamościu. W tym ważnym  dla pierwszaków dniu uczestniczyli licznie przybyli goście: pan Jerzy Michalski-Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Zamość, ks. Prałat Janusz Romańczuk, ks. Tadeusz Czuk– proboszcz Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu, nauczyciele i rodzice.

Oficjalną część uroczystości poprzedziły zadania przygotowane przez starszych kolegów, które zaprowadziły dzieci do różnych krain wiedzy. Po zdanym egzaminie najmłodsi uczniowie złożyli przysięgę na Sztandar Szkoły. Pasowania na ucznia dokonali: Dyrektor Szkoły pani Jolanta Goryczka i pan Jerzy Michalski. Na znak wstąpienia w poczet uczniów dzieci otrzymały legitymacje szkolne oraz pamiątkowe dyplomy

Ślubowanie uczniów klas I 

 


 

 

POSTAW NA ROZUM

 

Postaw na rozum

 W dniu 29 października 2013 roku w siedzibie Zespołu Szkół nr 2 odbyła się I edycja Turnieju Edukacyjnego „Postaw na Rozum” dla uczniów klas VI szkół podstawowych. Patronat medialny nad przedsięwzięciem objęła Kronika Tygodnia.

 

Do turnieju przystąpiło siedem trzyosobowych drużyn ze Szkół Podstawowych nr 3, 4, 6, 7, 8, 9 oraz Szkoła Podstawowa w Kalinowicach. Rangę imprezy podnosiła obecność zaproszonych gości: Dyrektora Wydziału Edukacji i Sportu p. Jerzego Michalskiego, Radnego Rady Miasta Zamość p. Leszka Łuczki, wicedyrektora zamojskiego ZOO p. Łukasza Sułowskiego, starszego kustosza Muzeum Zamojskiego p. Jacka Feduszki, Przewodniczącej Rady Rodziców ZSP nr 2 p. Marzeny Hasiec.

Postaw na rozum 

 


 

 

SZKOLNE ANDRZEJKI

 

   27 listopada 2013 roku z okazji szkolnych Andrzejek Samorząd Uczniowski  zorganizował Wieczór Wróżb Andrzejkowych. Przedstawicielki SU zaproponowały następujące wróżby:

Poznaj imię wybrani – wybranka serca

Kim będę w przyszłości?

Andrzejkowa numerologia

Rzut monetą

Zabawa była bardzo udana, ciekawe tylko czy wróżby się spełnią?

 

 


 

 

POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ

 

   Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zamościu przeprowadził w dniach 1-10 grudnia 2013 roku  zbiórkę darów w postaci żywności długoterminowej, artykułów papierniczych i chemii dla dzieci. Zebraliśmy 5kg makaronów, 10 kg maki, 5l oleju, 10 kg ryżu, 5kg cukru, 20 czekolad, 5 opakowań herbat, 8 opakowań ciastek, 10 zeszytów, 5 mydełek, 4 żele do kąpieli.

Zebrane dary przekazaliśmy do sztabu mieszczącego się w Przedszkolu „Słoneczko”. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zostali zaproszeni na podsumowanie akcji podczas „Koncertu Malutkich Serc”, który odbył się 10 grudnia 2013 roku w Garnizonowym Klubie Wojskowym.

 


  

ZABAWY KARNAWAŁOWE

 

11 i 12 lutego 2014 roku odbyły się zabawy karnawałowe dla uczniów szkoły podstawowej. Pięknie przebrani uczniowie klas I – III wzięli udział w przygotowanych przez  Samorząd Uczniowski  tego dnia zabawach i konkursach. Jury postawione było przed nie lada wyzwaniem, bowiem przebierańcy wykazali się wielką pomysłowością  i  humorem! Uczestnicy konkursu tańca zostali nagrodzeni święcącymi serduszkami. Samorząd Uczniowski  zorganizował  również wybory Króla i Królowej balu karnawałowego.

 

Tytuł Króla i Królowej Balu Karnawałowego 2014 otrzymali:

  klasy I – Ola Kaźmierczak I B,  Oliwier Gabryel I A.                         
  klasy II– Paulina Krutina II B, Dawid Lipiński II A
  klasy III – Wiktoria Czapka III C, Tymon Kalbarczyk  III A                           

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

 


 

WALENTYNKI

 

 

 

 

 

W tym roku Walentynki wypadły w czasie ferii zimowych, ale to nie było przeszkodą, aby zorganizować Pocztę Walentynkową. Samorząd Uczniowski zorganizował „Pocztę Walentynkową”. Posłańcy przekazali kartki wszystkim adresatom.

 

 

 

 


 

V WYJAZDOWY SEJMIK SAMORZĄDOWY

SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

 

19 maja 2014 odbył się V wyjazdowy Sejmik Samorządowy Szkół Podstawowych Miasta Zamość do Sejmu RP. Organizatorem sejmiku była Szkoła Podstawowa Nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu. Celem wizyty w Parlamencie było przybliżenie idei demokracji oraz przygotowanie uczniów do świadomego udziału w życiu społecznym kraju.

Naszą szkołę reprezentowały: Kamila Michońska kl. VI B, Ada Siulkowska kl. VIC, Justyna Korneluk kl.VI C oraz opiekun SU p. Barbara Korona. Podczas zwiedzania Sejmu uczestnicy sejmiku poznali także historię polskiego parlamentaryzmu, zapoznali  się z codzienną pracą i obowiązkami, prawami parlamentarzystów. Mieli okazję również zwiedzić  Pałac Kultury i Nauki, Łazienki Królewskie, warszawską Starówkę, obejrzeć pomnik Syrenki, Pałac Prezydencki, Belweder, Grób Nieznanego Żołnierza. ZDJĘCIA 

 


 

POMOC DLA ZWIERZĄT ZE SCHRONISKA

 

Samorząd Uczniowski zorganizował zbiórkę suchej karmy dla zwierząt z zamojskiego schroniska. Zebraliśmy 5kg suchej karmy Chappy, 3kg karmy Activ Pet, 1,2kg karmy Rafi, 2kg karmy Kitty, 1kg karmy Teo, 600g karmy Whiskas, 1kg Karmy wołowiny, 400 karmy Pedigree, 8,68 kg karmy w puszkach Puffy, 830g karmy w puszkach Kitty.

 Zebrane dary przekazaliśmy do schroniska dla zwierząt. 

 

 


 

 

 


 

 

 

Skip to content