Zuchy

 


 

Rok szkolny 2016/2017

 


 

Obchody „Dnia Ziemi” w naszej szkole

 

 

 

   „Dzień Ziemi” to okazja do mądrej, ciekawej zabawy, zdobycia rzetelnej wiedzy na tematy związane z ekologią. Dzień ten przypomina o problemach ochrony środowiska a  szczególnie podkreśla konieczność dbania o naszą planetę. W szkole włączamy się co roku w działania związane z ochrony środowiska i organizacją  obchodów „Dnia Ziemi”. 

 

 

 

Obchody „Dnia Ziemi” w naszej szkole kl.3

 

 

 


 

  

Rycerskie Andrzejki  Zuchowej Gromady

 

 

W dniach 18 – 19 listopada 2016 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie hufcowe dla gromad zuchowych z hufca ZHP Zamość pod hasłem „Rycerskie zabawy zuchowej gromady”.

Na zaproszenie 14 Gromady Zuchowej „Leśne Skrzaty” na bal u króla Stefana Batorego przybyło ponad 100 zuchów  wraz z drużynowymi. Zabawa rozpoczęła się, jak na dwór królewski przystało, fanfarami. Przy dźwiękach muzyki dawnej barwny korowód strojnie ubranych gości, tanecznym krokiem, wszedł na salę balową. Uczestnicy zostali powitani przez drużynową panią Dorotę Skotarską i zaproszeni do wspólnej zabawy.

Bractwo rycerskie pod dowództwem ks. Kapelana Jacka Kani oceniało kandydatów na rycerzy, których obowiązywała znajomość kodeksu rycerskiego.

Atrakcją rycerskiej zabawy był pokaz tańca dworskiego – menueta w przepięknych strojach księżniczek, dam dworu, królów i rycerzy. Następnie zuchy udały się do stołówki na królewską ucztę. Po posiłku odbyło się pasowanie na rycerza i turniej rycerski. Zawodnicy uczestniczyli w następujących konkurencjach turniejowych: „gonitwa z pierścieniem na kopii’, „wyścig z toczeniem kuli armatniej”, „walka ze smoczkiem”, test na rycerskość i refleks. Dziewczynki wzięły udział w pokazie pięknego chodzenia i kłaniania się. Wspólnym zadaniem było rozwiązanie krzyżówki z hasłem ”Rycerze króla Stefana Batorego”. Zuchy doskonale poradziły sobie ze wszystkimi turniejowymi zadaniami.

 Zwycięzcy otrzymali symboliczne szarfy dla najlepszego rycerza, a damy dworu plakietkę z uśmiechniętym słoneczkiem. Później były  wróżby andrzejkowe, tańce i zabawy do północy.

Po miło spędzonym wieczorze dzieci udały się na odpoczynek do przestronnych, pięknych sal, które w tym dniu pełniły rolę zamkowych komnat.

Następnego dnia, podczas porannego apelu, ogłoszono listę zdobywców „Złotej Podkowy”, wręczono upominki i pamiątkowe dyplomy przygotowane przez Komendanta Hufca ZHP w Zamościu. Nagrody te zdobyły następujące gromady zuchowe:  141. GZ „Słoneczne Promyki” z SP nr 10 z OI w Zamościu, 16. GZ „Leśne Skrzaty” z ZS w Płoskiem, 15. GZ „Chrząszczykowe Nutki” z SP w Szczebrzeszynie, 20. GZ Wesołe Iskierki” z  ZS w Kalinowicach, „ Radosna Gromada’ ze SP w Radecznicy, „Ekoludki” ze SP w Bodaczowie i gospodarze 14. GZ „Leśne Skrzaty” ze SP Nr 4 w Zamościu.

Uczestnicy Rycerskich Andrzejek pożegnali się tradycyjną zuchową iskierką. Pobyt w progach naszej szkoły był okazją do wspaniałej zabawy, zacieśnienia więzi zuchowych, nawiązania przyjaźni i dostarczył wszystkim wielu niezapomnianych przeżyć.

W imieniu wszystkich uczestników spotkania zuchowego 14 Gromada Zuchowa  serdecznie dziękuje rodzicom dzieci z klasy III d za zaangażowanie, wszystkim nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji szkoły, którzy uczestniczyli w przygotowaniach imprezy oraz dyrekcji za wszelką pomoc i wsparcie.

FOTORELACJA 

 

 

 

Skip to content