ROK SZKOLNY 2014/2015

  


 

 

 

23 FINAŁ

 

 

WIELKIEJ  ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

 

 

 

 

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły brali udział w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ponad 20 Wolontariuszy z gimnajzum włączyło się do akcji. Część z nich wyruszyło z puszkami na ulice miasta – zbierali pieniądze dla podtrzymania wysokoich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów. Pozostali Wolontariusze  oraz Samorząd Uczniowski prowadzili Kawiarenkę dla Wolontariuszy z całego miasta w Klubie Młodzieżowym Stowarzyszenia Salvete. Wolontariusze smażyli pyszne gofry oraz gorącą herbatę, a w wolnym czasie grali w bilard. 

 

ZDJĘCIA

 

 


 

 

WIGILIA DLA NAJUBOŻSZYCH

 

MIESZKAŃCÓW MIASTA ZAMOŚĆ

 

Podczas przerwy świątecznej  22 grudnia Wolontariusze z naszej szkoły pomagali w obsłudze Wieczerzy Wigilijnej dla osób samotnych, bezdomnych i znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, która odbyła się w Centrum Pastoralnym przy Parafii Św. Michała Archanioła w Zamościu.

Uroczysta Wigilia organizaowana była przez Miejskie Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu, Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Zamościu, Spółdzielnię Socjalną „CASUS” oraz Parafię Św. Michała Archanioła w Zamościu.

 

POSŁUCHAJMY

 

http://www.radiozamosc.pl/wiadomosc,1394,wigilia-dla-samotnych.html 

 

 

 

 


 

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

 

Gala Wolontariatu

 

 

5 grudnia w Zamojskim Centrum Wolontariatu odbyła się Zamojska Gala Wolontariatu z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Impreza promuje ideę wolontariatu i dobrowolne zaangażowanie społeczności lokalnej. Podczas Gali odbyła się prezentacja działalności klubów wolontariusza oraz prezentacja wolontariatu europejskiego.

Gala to okazja do podziękowania wszystkim zaangażowanym w wolontariat, również wolontariuszom z naszej szkoły. Podziękowania były dla Szkolnego Klubu Wolontariusza oraz wyróżnionych wolontariuszy. Podczas Gali seniorzy z Osiedlowego Domu Kultury „Okrąglak” zaprezentowali część artystyczną pt. „Młodość nie wieczność”.

 

001

Podziękowanie dla naszego Szkolnego Klubu Wolontariusza

 

gala

 


 

 

Pomoc dla schroniska

Szkolny Klub Wolontariusza prowadzi akcję na rzecz schroniska dla psów.

Porzucone pieski proszą o:

Karmę – przeznaczoną dla szczeniaków małych ras (ze względu na drobne granulki, które w razie potrzeby można zalać i łatwo zrobić z nich „papkę”), co nie znaczy, że nie chcemy innej karmy. Każda karma w każdej ilości zostanie zjedzona – poza suchą karmą, chętnie przyjmiemy też ryż/kaszę/makarony – zbliża się zima, a w zimie psiakom gotujemy.

Preparaty przeciwpchelne/przeciwkleszczowe – schronisko, to skupisko około dwustu psów w jednym miejscu, mimo regularnych ogólnych akcji odpchlania, pchły i tak się zdarzają…bo codziennie trafiają nowe psy!

Akcesoria do czesania – szczotki/grzebienie oraz płyny/spraye do rozczesywania splątanej/sfilcowanej sierści.

Witaminy wszelkie – psy trafiają często w kiepskim stanie, a większość karm, które dostajemy jest raczej z dolnej półki jakościowej. Witaminy w proszku i w postaci olejów (np. Omegan), które możemy łatwo dodawać do mokrego jedzenia są wyjątkowo przydatne.

Smycze i obroże – tego w schronisku zawsze mało. Mimo, że nasze psiaki nie są wyprowadzane na regularne spacery (budowa boksów na to nie pozwala), to takie akcesoria się bardzo przydają. Wolontariusze wyprowadzają psy do zdjęć, do czesania i innych zabiegów. Nierzadko zdarza się, że ktoś z odwiedzających, kto przyszedł tylko się zorientować, czy znajdzie się jakiś idealny psiak dla niego, zakocha się od pierwszego spojrzenia, a nie jest przygotowany na zabranie psa natychmiast (nie ma ze sobą obroży, ani smyczy) Miski – TYLKO metalowe (ze względu na wytrzymałość i łatwą dezynfekcję) Duże szczelnie zamykane pojemniki na karmę. Gryzaki, smaczki – co prawda nie ma możliwości dawać ich na wybiegach ogólnych (ze względu na liczebność psów w boksach), ale wolontariusze zużywają regularnie olbrzymie ilości przy zabiegach pielęgnacyjnych – trzeba jakoś zestresowanemu psiakowi umilić te chwile. Wymienione produkty, przedmioty można przynosić do p. Łukasza Bryknera lub do p. Iwony Rahman (do biblioteki) 

Skip to content