ROK SZKOLNY 2015/2016

 


 

 

AKCJA WOLONTARIATU

 

PEŁNA MISKA DLA SCHRONISKA

 

 

kiermasz dla schroniska 4 20160201 1199848152

 

20 stycznia uczniowie klasy 2A gimnazjum z wychowawczynią p.A.Jedlińską, zorganizowali kiermasz, na którym sprzedawali przygotowane przez siebie ciasta. Kiermasz zakończył się dużym sukcesem – szystkie ciastka sprzedały się już na drugiej przerwie! Szkoda, że nie upiekliśmy ich więcej… Bardzo dziękujemy nabywcom, którzy w ten sposób wspomogli zamojskie schronisko dla bezomnych psów. Udało nam się uzbierać kwotę 411,00 zł, która w całości została przeznaczona na zakup suchej i mokrej karmy dla zwierzaków (w sumie prawie 130 kg!). Kupiliśmy również trochę smakołyków i przysmaków. W dniu dzisiejszym całą karmę dostarczyliśmy do schroniska na Karolówce. Zarówno psiaki, jak i obsługa schoniska bardzo się ucieszyli na widok przywiezionej przez nas paszy. Zachęcamy Was do dalszego wspomagania schroniska – w szkole podstawowej Samorząd Uczniowski nadal zbiera karmę dla zwierząt!  Zobaczcie krótką FOTORELACJĘ z całej akcji.

 

 

 


 

 

24 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

wosp2016

 

Dla nas, Wolontariuszy, wszystkie akcje są najważniejsze, ale na WOŚP czekaliśmy przez cały rok!!! 10 stycznia stało się… Byliśmy wszędzie – Całe nasze miasto należało do nas. Zmarznięci, szczęśliwi, że możemy pomagać – daliśmy radę. 24 Finał WOŚP miał na celu  zbiórkę  funduszy  na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.  Z naszymi kolegami – absolwentami i innymi wolontariuszami mogliśmy odpocząć, wypić ciepłą herbatę i zjeść pysznego gofra w Kawiarence prowadzonej przez naszych gimnazjalistów w Klubie Młodzieżowym Stowarzyszenia Salvete. Jak się posililiśmy ruszyliśmy dalej w drogę … .Było fantastycznie, czuliśmy się potrzebni i już zawsze będziemy pomagali. To jest dla nas sens, wiemy jak żyć i dziękujemy, że nas wybrano.

 

 FOTORELACJA

Zajrzyjcie też na te strony:

Pozdrowienia od Jurka Owsiaka dla Zamościa

Podziękowania od sztabu WOŚP w Zamościu

 

 
WIGILIA – WOLONTARIUSZE ZNOWU W AKCJI !!!

 

 
wigilia wolontariatu 2 20160106 1175805245
 

 

Miejskie Centrum Pomocy Rodzinie, przy współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem, Stowarzyszeniem Służba Człowiekowi, parafią pw. Św. Michała Archanioła w Zamościu, Miastem Zamość, zorganizowało 22 grudnia 2015 Wieczerzę Wigilijną dla osób samotnych, bezdomnych i znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Wolontariusze z naszej szkoły już po raz trzeci aktywnie włączyli się w organizację tej uroczystej kolacji. Zaangażowanie Wolontariuszy było ogromne, bo i przygotowań było dużo. Następnie życzenia, dzielenie się opłatkiem i kolędowanie z zaproszonymi gośćmi oraz przedstawicielami władz miejskich i organizatorami przy wspólnej Wieczerzy. Po Wigilii nasza młodzież wspólnie z wolontariuszami – osobami z Zakładu Karnego w Zamościu porządkowała salę w Centrum Pastoralnym przy parafii Św. Michała Archanioła.

 

Strudzeni gimnazjaliści, ale bogatsi o nowe doświadczenia czekają na nowe wyzwania. Za wspaniałą pomoc Wolontariuszy dziękują serdecznie opiekunowie! 

 

 

 

 


 

Podziel się posiłkiem 

 

 

Wolontariusze z naszej szkoły po raz kolejny brali udział w zbiórce żywności w ramach ogólnopolskiej akcji „Podziel się posiłkiem”.

Do akcji zgłosiło się 20 wolontariuszy z gimnazjum. W dniach 25 i 26 września zbieraliśmy żywność w zamojskich sklepach.

Koordynatorem akcji w której uczestniczyliśmy było Miejskie Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu. Zebrane dary trafią do najuboższych mieszkańców naszego miasta.

zdjęcia 

http://roztocze.net/ponad-tona-zywnosci-dla-69-rodzin/ 


 

Warsztaty polsko – niemieckie

„TRUDNA PAMIĘĆ”

 

warsztaty wolontariatu 1 20150926 1439745149

W dniach 22-23 września uczniowie z klasy 3d gimnazjum wraz z opiekunami p. B.Gacą i p. A.Jedlińską uczestniczyli w polsko-niemieckich warsztatach zorganizowanych przez Stowarzyszenie Zamojskie Centrum Wolontariatu. W warsztatach, które poświęcone były pamięci i wspólnej trudnej historii, wzięli udział przedstawiciele Federalnego Związku Informacji i Doradztwa dla Ofiar NS z Kolonii oraz wolontariusze, którzy na co dzień pracują z osobami poszkodowanymi przez III Rzeszę oraz z młodzieżą. Podczas dwudniowych warsztatów uczestnicy mieli okazję wymienić się doświadczeniami, dowiedzieć się, jak w sposób nieformalny uczyć młodych ludzi o historii II wojny światowej oraz jak zapobiegać powstawaniu stereotypów. Istotnym celem warsztatów było również znalezienie odpowiedzi na pytanie: Jak Polacy i Niemcy mogliby uporać się ze wspomnieniami wojennymi, które cały czas ciążą na stosunkach między obu krajami? Bardzo dziękujemy Zamojskiemu Centrum Wolontariatu za zaproszenie na warsztaty, które były dla wszystkich bardzo ciekawe.

FOTORELACJA          polecamy również relację filmową na : www.zamojska.pl

Skip to content