Dzień Bezpiecznego Internetu

 

5 lutego 2019 r odbył się Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem Działajmy razem!
W tym roku postawiliśmy na gry planszowe. Gry planszowe to idealny sposób na spędzenie wspólnego czasu w sposób bezpieczny z dala od Internetu. Planszówki są idealne na każdą okazję – na ferie, wakacje, nudne wieczory czy rodzinne spotkanie. Są ponadczasowe i pozwalają spędzić mile czas. Dlaczego warto grać w gry planszowe? Gra planszowa rozwija wyobraźnię, uczy współpracy, dobrej rywalizacji i zasad fair play, a przy tym pozwala się skutecznie odprężyć i naprawdę dobrze bawić. Gry planszowe to także bogactwo oferty, które pozwoli każdemu odnaleźć coś, co go zainteresuje.


To emocje, wypieki, rywalizacja i satysfakcja z wygranej. To doskonała alternatywa dla telewizji, komputera czy smartfonów. Świetnie uczą przewidywania, podejmowania decyzji i ponoszenia za nie odpowiedzialności. Jest to również świetny sposób na integrację, ponieważ gry wymagają komunikacji, możesz spojrzeć bezpośrednio w oczy współgracza, nawiązywać z nim bezpośredni kontakt, dzielić się swoimi emocjami. Przyjaciół masz blisko siebie w świecie realnym, a nie w wirtualnym.
Dlatego 5 lutego na piątej godzinie lekcyjnej sale, w których mamy lekcje zamieniliśmy w sale gier. Uczniowie przynieśli najciekawsze swoje gry (np. warcaby, szachy, Chińczyka, bierki, 7 Samurajów, Monopoly, gry matematyczne itp.), świetnie bawiliśmy się, uczyliśmy się  akceptacji, przestrzegania zasad, cierpliwości i zdrowej rywalizacji. W klasach uczniowie mieli przygotować gazetki, plakaty i hasła nt. Jak zadbać o bezpieczeństwo w sieci, działajmy razem.  ZDJĘCIA  

 

Rozstrzygnięcie konkursów

 

Wyróżnienia

 

W kategorii – Plakat

Amelia Buchajska klasa 4e

Kinga Paszkiewicz klasa 4d

Julia Klimkiewicz klasa 5c

 

W kategorii – Hasło promujące gry planszowe

klasa 2c,  klasa 2d, klasa 4e, uczniowie ze świetlicy

 

W kategorii – Gazetka ścienna 

klasa 4e, klasa 4 f, klasa 7b

 

Skip to content