Dzień Języków Obcych

 

dzie jzykow obcych 2 20190516 201012234516 maja odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Celem zorganizowanego przedsięwzięcia było zwiększenie motywacji do nauki języków obcych wśród uczniów, podnoszenie świadomości na temat bogactwa i różnorodności językowej. Mieliśmy możliwość obejrzenia  przygotowanych przez uczniów prezentacji o wybranych krajach: klasa IV b – Anglia, IV d – Japonia, IV e – Włochy, V a – Chiny, V d – Korea Płd, , VI c – Kanada, VIII b Francja, VIII c  Hiszpania, VIII d – Norwegia, III a gimnazjum – Rosja. Przedstawiciele klas podeszli do zadania bardzo profesjonalnie, przygotowali tradycyjne stroje, fryzury, potrawy, scenki językowe. Ogromnymi brawami publiczność nagrodziła piosenkę w j. chińskim zaprezentowaną przez chłopców z kl. Va . Każda grupa zorganizowała tzw. ” stolik językowy”, na którym zgromadziła przeróżne gadżety i dekoracje związane z danym państwem; były mapy krajów, flagi, słówka, kwiaty a także modele samochodów, magnesy, itp. Po prezentacjach uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w przygotowanych dla nich quizach  i konkursach językowych. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się koło fortuny przygotowane przez mamy uczennic z klasy IV d. Bardzo cieszy nas fakt, iż rodzice uczniów tak bardzo zaangażowali się w pomoc swoim dzieciom, szczególnie dziękujemy za przygotowanie pizzy, ciast, babeczek z flagami, ulubionego ciasta Królowej Anglii, ciastek z wróżbami, sałatek i innych potraw, ale również makiety przedstawiającej Buckingham Palace, strojów. Mamy nadzieję, że za rok Dzień Języków Obcych będzie się cieszył jeszcze większym zainteresowaniem. Organizatorzy – nauczyciele języków obcych  

ZDJĘCIA

Skip to content