DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

  

dzie otwarty 8 20190309 1682080576Dzień Otwarty za nami! W ,,Szkole z baśni” atrakcji i wrażeń nie brakowało. Spotkanie otworzyła Pani Dyrektor Ewa Lorenz, przedstawiając ofertę edukacyjną naszej placówki. Uczniowie zaprezentowali różnorodne talenty: wokalne, aktorskie, taneczne, gimnastyczne i grę na instrumentach muzycznych, które mogą rozwijać w szkole.

Niezwykli goście byli oprowadzani po szkole przez nauczycieli, uczniów i zuchy. Podzieleni na grupy z symbolami bohaterów bajek: myszką Miki, Pinokiem, Kubusiem Puchatkiem, Tygryskiem i kurczaczkiem Tweety, wyruszyli na zwiedzanie szkoły oraz uczestniczenie w specjalnie przygotowanych dla nich zajęciach. Każdy przedszkolak otrzymał Paszport Pierwszoklasisty i miał za zadanie zdobywać pieczątki z kolejno odwiedzonych miejsc.

,,Mały ratowniczek” – w pracowni przyrodniczej była okazja zapoznać się i spróbować swoich sił w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. Tutaj starsi uczniowie świetnie sprawdzili się w roli nauczycieli!

,,Katecheza na jeziorze” – czy opowieść biblijna może być wprowadzeniem do zabawy? Ależ tak! Mali goście naśladowali odgłosy burzy, wykonali łódki z papieru i puszczali je na wodzie.

,,Popcornowe inspiracje” – w pracowni plastycznej dzieci dowiedziały się, że z popcornu można wykonać małe dzieła sztuki. A potem nabytą wiedzę wykorzystały tworząc wspaniałe prace z tego oryginalnego tworzywa!

,,Cyfrowa kraina” – tam uczestnicy mieli możliwość poznania różnorodnych komputerowych gier dydaktycznych.

,,Baśniowa biblioteka” – przywitała gości piękną wystawą książek i bajkowymi zagadkami. Dzieci mogły zabrać ze sobą zakładkę do książki – ,,przypominajkę”, zachęcającą do czytania.

,,Cool school” – zapraszała do zabaw muzyczno-ruchowych z językiem angielskim i do ćwiczeń z wykorzystaniem tablicy interaktywnej.

,,Świetlica z bajki” – to miejsce magiczne, świetnie wyposażone w ciekawe i interesujące gry dydaktyczne, tutaj mali goście mieli możliwość uczestniczenia w wielu zabawach, nawet z wykorzystaniem Kineckt Xbox’a.

,,Mały artysta” – dzieci zawsze są chętne do odkrywania swoich talentów plastycznych, więc zostały zaproszone do tworzenia kolorowych myszek z papieru.

,,Gimnastyka dla Smyka” – w sali gimnastycznej czekały na odwiedzających konkurencje sportowe. W tej rywalizacji wszyscy byli zwycięzcami i otrzymali pamiątkowe medale.

Na zakończenie dzieci oraz ich opiekunowie zostali zaproszeni do kawiarenki ,,Bajeczne smaki”, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek przygotowany specjalnie na tę okazję.

Każdy, kto opuszczał tego dnia naszą szkołę, miał uśmiech na twarzy, co świadczy o tym, że trafił na ciekawe zajęcia, mądrych nauczycieli i miłą, serdeczną atmosferę!

Wszystkim dziękujemy za przybycie do nas i mówimy 
„Do zobaczenia” we wrześniu !

 

FOTORELACJA 

 

https://www.radiozamosc.pl/

https://www.radiozamosc.pl/wiadomosci/9451,dzien-otwarty-w-sp-nr-4-w-zamosciu

 

 

Skip to content