V Kresowy Festiwal Polonijny Młodzieży Szkolnej

festiwal modziey 2 20180925 1696270470Zamojskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Zamościu jest głównym organizatorem Kresowego Festiwalu Polonijnego (21.09.2019). W tym roku odwiedziła nas młodzież ze Lwowa, Mościsk i Strzelczysk. Nasi goście mieli możliwość poznać nasz region, doskonalić polską mowę, nawiązać przyjaźnie z rówieśnikami. W programie Festiwalu zaplanowano festyn sportowo-rekreacyjny, który jest wspaniałą okazją do integracji poprzez sport. Miasto Zamość reprezentowały następujące szkoły: SP2, SP3, SP4, SP7, SP8, SP9. Nasza drużyna to uczniowie z klas 7a i 8a. Wszystkie drużyny bardzo ambitnie wykonywały poszczególne zadania. Kibice z trybun dopingowali zawodników, wspomagając ich i motywując. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał sędzia główny p.Janusz Głębocki.
Klasyfikacja końcowa V  Kresowego Festiwalu przedstawia się następująco:
1m -SP9
2m -Lwów
3m -SP4
4m -Mościska, 5m -SP3, 6m -SP2, 7m -SP7, 8m -SP8, 9m -Strzelczyska.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom, dziękujemy naszej młodzieży za wywalczone 3 miejsce. Opiekunami uczniów byli p.Barbara Gaca i p.Rafał Malec.