Historia Polski w barwnych odsłonach

 

Dnia 15 listopada uczniowie klasy I c wraz z nauczycielami p.Dorotą Skotarską i p.Bożeną Kierepą uczestniczyli w warsztatach literacko – plastycznych „Historia Polski w barwnych odsłonach” odbywających się w Książnicy Zamojskiej im. Stanisława Kostki Zamoyskiego. Celem zajęć było przybliżenie postaci wielkiego Polaka – marszałka Józefa Piłsudskiego oraz wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej. W trakcie warsztatów uczniowie zapoznali się z historią odzyskania niepodległości, dowiedzieli się czym są symbole narodowe. Pracowali z mapą Polski, wskazywali na niej miasta, rzeki oraz sąsiadów naszej ojczyzny. Rozmawiali o tym, czym jest wolność i niepodległość, jakie święto obchodzimy 11 listopada i dlaczego ta data jest ważna dla Polaków.

 

Spotkaniu towarzyszyła wystawka literatury związana z historią odzyskania niepodległości oraz prezentacja prac plastycznych. Dzieci z zainteresowaniem oglądały wspaniałą wystawę książek o Polsce. Woluminy prezentowały piękną przyrodę naszej ojczyzny. Nie zabrakło książek historycznych i albumów o wielkich Polakach.

Na zakończenie zajęć w bibliotece dzieci wykonały godło Polski i zaśpiewały hymn narodowy.Zajęcia w bibliotece były wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu. (DS)

ZDJĘCIA 

 

 

 

 

Skip to content