baner krzywe skala1do10

 

Jubileusz XXX-lecia

  

Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Stefana Batorego

 

 

           12 października 2018 r. obchodziliśmy uroczyście jubileusz XXX-lecia Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Stefana Batorego. Tradycyjnie, długim pochodem, przeszliśmy do kościoła Matki Bożej Królowej Polski na uroczystą mszę św. odprawioną przez ks. bp. dr Mariana Rojka.

 

30-lecie SP4 - Uroczysta Msza św.

Uroczysta Msza św. 

Następnie w szkolnej auli miało miejsce spotkanie z zaproszonymi gośćmi, przedstawicielami władz, zamojskich szkół i organizacji, z którymi współpracujemy, oraz osób, które od lat są związane z nasza szkołą. 

            Na uroczystość jubileuszu XXX – lecia Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zamościu przybyli: Prezydent Miasta Zamość – pan Andrzej Wnuk, Wiceprezydent Miasta Zamość – pan Andrzej Zastąpiło, Dyrektor Wydziału Oświaty – pani Agnieszka Kowal, Wicedyrektor Wydziału Oświaty – pan Jerzy Michalski, Inspektor Wydziału Oświaty – pani Jolanta Repeć, radni Rady Miasta Zamość, starszy wizytator – pani Anna Startek – pracownik Delegatury Kuratorium Oświaty w Lublinie, ksiądz proboszcz Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu – Miłosław Żur, ksiądz prałat Janusz Romańczuk z Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu, Prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej im. Jana Zamoyskiego w Zamościu – pani Małgorzata Kapłon, Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 4 w latach 2012 – 2017 – pani Jolanta Goryczka, Dyrektor Sądu Okręgowego w Zamościu – pan Janusz Skwarek oraz dyrektorzy szkół, przedszkoli i innych instytucji miasta Zamość i emerytowani pracownicy naszej szkoły. 

           Uczestników uroczystości powitała pani Dyrektor Ewa Lorenz,

 

PRZEMÓWIENIE PANI DYREKTOR EWY LORENZ

 

następnie głos zabrał Prezydent Miasta Zamość pan Andrzej Wnuk oraz przedstawiciel Rady Rodziców pan Mateusz Ferens. Po części oficjalnej zaproszeni goście mieli okazję w montażu słowno-muzycznym zapoznać się z 30-letnią historią naszej szkoły oraz sylwetką patrona szkoły Stefana Batorego.

 

30-lecie SP4 - Akademia 

Akademia

 

 

 PREZENTACJA 

{youtube}2dPAKdzVbIU{/youtube}

 

 

TURNIEJ RYCERSKI

 

W tym samym czasie w sali gimnastycznej uczniowie klas I-IV wzięli udział w Turnieju Rycerskim. 

W ramach obchodów Jubileuszu XXX- lecia Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Stefana Batorego w Zamościu został zorganizowany Turniej Rycerski dla uczniów klas młodszych. Turniej składał się z pokazów tanecznych wykonanych przez przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko”, inscenizacji przedstawiającej podpisanie Aktu Lokacyjnego przez króla Stefana Batorego, Tańca Białych Ptaków w wykonaniu dzieci z klasy 1a i klasy 1b oraz „bojów rycerskich”.

W rolę rycerzy wcielili się uczniowie klas drugich:

IIa to rycerze herbu „Wilcze Zęby” – rycerze Króla Stefana Batorego,

IIb to rycerze herbu „Grabie” – reprezentanci szlachty Czeskiej,

IIc rycerze herbu „Hipocentaur” – drużyna rycerzy z Litwy,

IId rycerze herbu „Jelita” – reprezentanci hetmana Jana Zamoyskiego.

Postacie: hetman Jan Zamoyski, szlachcianka i król Stefan Batory to uczniowie klasy 5c.

Trębacz, szambelan, heroldowie to uczniowie klasy 3a.

Uczniowie klas młodszych mieli okazję poznać, jaką rolę dla naszego miasta odegrał hetman Jan Zamoyski, poznać zasługi króla Stefana Batorego – Patrona naszej szkoły. Jednak najwięcej emocji wzbudziły rozgrywki sportowe, uczniowie klas drugich byli małymi rycerzami. Startowali w następujących konkurencjach: gonitwa z pierścieniem na kopii, gonitwa zwiadowców, wyścig ślizgaczy, wyścig z toczeniem kuli armatniej, gonitwa mocarzy, wyścig czatowników. Musieli wykazać się umiejętnością rozwiązania krzyżówki.

Tytuł Rycerzy króla Stefana Batorego został obroniony przez drużynę rycerską herbu „Wilcze Zęby” klasa IIa, drugie miejsce zajęli rycerze „Jelita” klasa IId, trzecie miejsce zajęli rycerze herbu „Grabie” klasa IIb, zaś czwarte miejsce zajęli rycerze herbu „Hipocentaur” klas IIc.

Jednak nie miejsca były najważniejsze tylko dobra zabawa.

 

30-lecie SP4 - Turniej Rycerski

Turniej Rycerski 

   

 

 ŚLUBOWANIE KLAS 1

 

 Podsumowaniem święta Jubileuszu XXX-lecia było uroczyste ślubowanie, które złożyli uczniowie klas pierwszych. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli nam towarzyszyć w tym tak ważnym dla nas dniu. 

 

30-lecie SP - Ślubowanie klas I

 

 

 

 ŻYCZENIA 

 

 30 lecie SP4 - Życzenia 

Życzenia

 

 

 

MEDIA O JUBILEUSZU

http://www.radiozamosc.pl/wiadomosci/159/z-regionu/

http://www.radiozamosc.pl/wiadomosci/8044,jubileusz-sp-nr-4-w-zamosciu

 

http://www.zamojska.pl/

               http://www.zamojska.pl/wiadomosci/3195,30-lecie-szkoly-podstawowej-nr-4-w-zamosciu 

 

Jubileusz 30 – lecia przygotowali:

Koordynator obchodów

Marzena Mazur z zespołem:

Barbara Cybulska, Agnieszka Jedlińska, Robert Krukowski, Małgorzata Pokrzywa, Jolanta Prażak, Karolina Sowińska.

 

Zaproszenia:

Agnieszka Boratyn, Anna Marmur

 

Wydanie biuletynu:

Alicja Dziurawiec, Małgorzata Pokrzywa, Marzena Wityk,

 

Część artystyczna:

Agnieszka Pawliszak.

 

Oprawa muzyczna:

Agnieszka Hamerska, Joanna Przekocińska.

 

Oprawa plastyczna:

Małgorzata Hrycyk, Łukasz Brykner, Anna Klech, Małgorzata Jasek.

 

Pokaz slajdów:

Roman Bikowski, Wiesław Żyła.

 

Pokonkursowa wystawa prac uczniów:

Beata Klassek, Małgorzata Pokrzywa, Barbara Darda, Dorota Małys, Barbara Cybulska,

Bożena Kierepa.

 

Turniej Rycerski:

Barbara Korona z zespołem:

Beata Karchut, Jolanta Kunicka, Katarzyna Kaluźniak, wychowawcy klas drugich: Aleksandra Kopiel, Beata Zembroń, Jolanta Wilawer, Elżbieta Seńko.

 

Obsługa fotograficzna:

Małgorzata Jasek, Agnieszka Jedlińska, Renata Kowarz, Wiktoria Czapka kl. 8c.

 

Oprawa liturgiczna Mszy św.:

Maria Kuraszkiewicz, Małgorzata Jasek, Danuta Kubicka,

Jolanta Wilawer – oprawa muzyczna.

 

 

Skip to content