Koncert „Kocham Cię Polsko”

 

100 lat niepodlegoci 2 20181121 186774122711 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków – po rozbiorach i 123 latach niewoli, Polska powróciła na mapę świata. Z okazji Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości dnia 9 listopada 2018r. uczniowie klasy IIc i IId przygotowali koncert dla rodziców „Kocham Cię Polsko”, by wspólnie świętować tę ważną rocznicę.

 

ZDJĘCIA

 

 

Na uroczystość przybyli goście kilku pokoleń – dziadkowie, rodzice i rodzeństwo oraz gość honorowy – dyrektor szkoły pani Ewa Lorenz. Koncert rozpoczęto odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie dzieci przybliżyły fakty z historii Polski związane z trudnymi czasami zaborów oraz odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Zgromadzona publiczność mogła wysłuchać wzruszających wierszy, pieśni legionowych, jak również współczesnych utworów o tematyce patriotycznej. Kolejnym punktem programu było wspólne śpiewanie znanych i lubianych pieśni, które towarzyszyły legionistom walczącym o wolność Ojczyzny. Na koniec wychowawcy klas – pani Elżbieta Seńko i pani Jolanta Wilawer złożyły zebranym serdeczne życzenia z okazji Święta Niepodległości, a dzieci wręczyły gościom samodzielnie wykonane przez siebie biało-czerwone serca. Publiczność aplauzem i ciepłymi słowami wyraziła swoje uznanie i podziękowanie za przepiękny występ swoich pociech. Koncert dla Niepodległej to niezwykle piękna lekcja patriotyzmu pełna ciepłych i miłych akcentów na długo pozostanie w pamięci dzieci jak i dorosłych.

(Tekst- E.S. i J.W.))

Skip to content