Konkurs Wiedzy Ekologicznej

 

 

konkurs ekologiczny 8 20190605 1784035419Dnia 4 czerwca 2019 r. w naszej szkole odbył się Konkurs Wiedzy Ekologicznej z okazji Dnia Ochrony Środowiska. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas piątych i szóstych. Jego głównym celem było rozwijanie wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego człowieka, tworzenie poczucia odpowiedzialności za środowisko oraz motywowanie uczniów do zachowań proekologicznych. Klasy reprezentowały trzyosobowe zespoły. Uczestnicy dzielnie zmagali się z przygotowanymi zadaniami. Odpowiadali na pytania dotyczące ekologii, rozpoznawali liście drzew, ptaki występujące w Polsce a nawet segregowali śmieci. W zaciętej rywalizacji wygrała drużyna klasy Vd, drugie miejsce zajęła drużyna klasy Vc, a trzecie VIc.  Organizacją konkursu zajęli się Justyna Piskorz-Umylańska, Anna Topolska, Łukasz Brykner, oprawę plastyczną przygotowała Małgorzata Hrycyk. Ochrona środowiska jest koniecznością i obowiązkiem. Dlatego wiedza zdobyta z tego zakresu owocuje przez całe życie i pozwoli młodzieży szkolnej zadbać o piękno naszej planety.

ZDJĘCIA

Skip to content