79 rocznica wydarzeń wrześniowych


       Wczesnym rankiem, 1 września 1939 roku, salwa z krążownika Schleswig-Holstein rozpoczęła realizację planu o kryptonimie Fall Weiss. Jednocześnie z zachodu, północy i południa granice II RP przekroczyły niemieckie wojska lądowe. Rozpoczęła się II wojna światowa. 3 września wróciła nadzieja na pomyślne zakończenie wojny, gdyż tego dnia Anglia i Francja, sojusznicy Polski wypowiedziały Niemcom wojnę.

     Niestety nie podjęły jednak żadnych działań bojowych. Ostateczny cios polskim nadziejom został zadany 17 września 1939 roku. Tego dnia wojska radzieckie dokonały agresji na wschodnie terytorium naszego kraju.
Te smutne, ale jakże ważne wydarzenia, upamiętnione zostały podczas uroczystej akademii przygotowanej przez uczniów klasy IVc i IVd.(EB)

ZDJECIA  

 

 

Skip to content