Rodzina Rodzinie

W niedzielę 29.09 w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu miała miejsce akcja Caritas Polska „Rodzina rodzinie”.

Do naszej parafii przybył ksiądz Butrus Kassis, koordynator pomocy w kościele syrjacko-prawosławnym, który opowiedział o sytuacji Syrii. Wolontariusze Koła Caritas z naszej szkoły uczestniczyli w tym spotkaniu. Aktywnie włączyli się w oprawę liturgiczną Mszy św. oraz w kwestowanie na rzecz potrzebujących w Syrii dotkniętej skutkami wojny domowej trwającej od 2011 roku.

Posłuchaj relacji w Katolickim Radio Zamość:

http://caritas.zamojskolubaczowska.pl/2019/09/26/akcja-caritas-rodzina-rodzinie/

Ksiądz Butrus Kassis wraz z pracownikami Caritas Polska odwiedził również naszą szkołę. Gościliśmy go w poniedziałek 30 września. Podziękował wolontariuszom i przybliżył bardziej sytuację dzieci i młodzieży mieszkającej w Syrii. Ich trudności i troski dnia codziennego wzruszyły zebranych.

Spotkanie ze świadkiem tragicznych wydarzeń w Syrii dodało nam siły i zapału do świadomego pomagania potrzebującym na całym świecie. Takie słowa jak tolerancja i odpowiedzialność nabrały dla nas, młodych wolontariuszy, nowego wyrazu.

Posłuchaj relacji w Katolickim Radio Zamość:

https://www.radiozamosc.pl/wiadomosci/11275,ksiedz-butrus-kassis-z-syrii-spotkal-sie-z-mlodzieza

Księdz Butrus Kassis z Syrii spotkał się z młodzieżą

 

 

 

Skip to content