Bezpieczne Ferie

Ferie zimowe to dla uczniów czas wolny od nauki i dotychczasowych szkolnych obowiązków. Należy jednak pamiętać, aby ten wesoły okres dzieci spędziły bezpiecznie, z rozwagą i rozsądkiem. W tym celu uczniowie kl. IB pod opieką wychowawczyni Małgorzaty Bakuniak przygotowali i przedstawili 7 lutego apel pod hasłem „Bezpieczne Ferie”. Uczniowie recytowali wiersze, odgrywali scenki i śpiewali piosenki zawierające zachętę do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu i uprawiania sportów zimowych. W recytowanych tekstach wystąpiły też wskazówki dotyczące prawidłowego ubierania się w okresie zimowym, a także przestrogi mające na celu uświadomienie dzieciom zagrożeń wynikających z zabaw w miejscach niedozwolonych. Uczniowie apelowali również, aby dbać nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale też koleżanek i kolegów. Dekoracje przedstawienia stworzyli uczniowie w ramach konkursu plastycznego przeprowadzonego przez świetlicę szkolną – „Bezpieczne ferie zimowe”. Po apelu laureaci konkursu otrzymali nagrody za piękne i pomysłowe prace.(MB)

Apel - Bezpieczne ferie - 2019

 

Skip to content