W niedzielę, 15 października w Polsce i środowiskach polonijnych, po raz 23. obchodzony był Dzień Papieski, któremu w tym roku towarzyszyło hasło: „Jan Paweł II. Cywilizacja życia”.

Dzień Papieski organizowany przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, służy refleksji nad nauczaniem i pontyfikatem Świętego Jana Pawła II. Obchodzi się go od 2001 roku, w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, co miało miejsce 16 października 1978 roku.

W Dzień Papieski jest organizowana ogólnopolska kwesta na ulicach i przy parafiach na fundusz stypendialny dla niezamożnej, uzdolnionej młodzieży. Pozyskiwanie środków jest bardzo ważną pomocą dla kilku tysięcy stypendystów z 40 diecezji Polski oraz kilkudziesięciu osób z Ukrainy. Dzieciom z rodzin wielodzietnych stypendia dają możliwość studiowania czy kształcenia się w większym mieście już w szkole średniej, opłacenia internetu, biletów za przejazd, podręczników, kursów językowych, korepetycji czy rozwijania zainteresowań.

Wolontariusze naszej szkoły, wraz z opiekunami, chcąc wesprzeć fundusz stypendialny kwestowali przez całą niedzielę przy Kościele MB Królowej Polski w Zamościu.

Zdjęcia: Ł. Brykner, M. Hrycyk, M.Jasek